Menu Zamknij

Międzynarodowy Wielobój Snajper 2017

W dniach 15 – 17 września 2017 roku odbyły się zawody strzeleckie. Po raz dwudziesty – jubileuszowy, odstrzelano „Międzynarodowy Wielobój Strzelecki Żołnierzy Rezerwy Armii Państw NATO – Snajper 2017”. Zorganizowanie tego przedsięwzięcia przez KŻR LOK „Snajper” Poznań, wymagało dużo pracy i starań wszystkich członków naszego Klubu, zarówno przed zawodami jak i podczas samych zmagań. 
Zgłoszonych do udziału w zawodach zostało 50, czteroosobowych drużyn, w tym 25 zagranicznych.
Zawody przebiegły sprawnie a wyniki osiągane przez zawodników były bardzo wysokie. Wszyscy uczestnicy wyjeżdżali zadowoleni z obietnicą, że za rok znowu się spotkają.
W regulaminie zawodów wykorzystano przepisy zarówno wojskowe, dotyczące strzelań z poszczególnych typów oraz rodzajów broni wojskowej i w zgodności z wojskowymi regulaminami, a także wykorzystano przepisy PZSS i ISSF. Połączenie strzelania wojskowego z regulaminem i zasadami strzelań sportowych w poszczególnych konkurencjach, dało bardzo dobry efekt końcowy. Regulamin zawodów został zatwierdzony przez Kolegium Sędziów WZSS, a same zawody zostały wpisane do kalendarza zawodów strzeleckich rozgrywanych w Wielkopolsce w 2017 roku.
Poniżej link do strony z wszystkimi wynikami z poszczególnych konkurencji w rozbiciu na wyniki zarówno drużynowe jak i indywidualne.
 
Za moim pośrednictwem Prezes Klubu Żołnierzy Rezerwy Ligi Obrony Kraju „Snajper” Poznań płk.(r.) Leszek Kędra, dziękuje wszystkim członkom naszego stowarzyszenia za pomoc w przygotowaniu, organizacji i przebiegu zawodów. Kolejny raz okazało się że dzięki zaangażowaniu i pracowitości Koleżanek i Kolegów „Snajperowców”, zawody zakończyły się sukcesem zarówno organizacyjnym jak i sportowym.
 
                                                                                                                  Adam Krzyżaniak