Menu Zamknij

Wystawa broni Kolegi Zbigniewa

IMG 2518

W dniu 7 lipca 2017 roku w siedzibie firmy Press-Service Monitoring Mediów w Poznaniu przy ulicy Marcelińskiej 14, nasz klubowy kolega Zbigniew Długi zorganizował wystawę swoich zbiorów: odznaczeń – wojskowych, paramilitarnych i okolicznościowych, oraz broni – sportowej, historycznej i kolekcjonerskiej.

IMG 2518

Zaprezentowane zostały zbiory broni palnej, które w stu procentach są sprawne i ciągle pełnią funkcję do której zostały stworzone. Zbyszek opowiadał o rodzajach, budowie i rozwoju broni palnej na przestrzeni wieków, oraz zasadach bezpiecznego się niąposługiwania. Krótko omówił również przepisy strzelectwa sportowego, przepisy prawne dotyczące broni i amunicji oraz sposoby uzyskiwania pozwolenia na broń palną. Podczas wykładu i prezentacji udzielono szczegółowych i wyczerpujące odpowiedzi na liczne pytania nurtujące odwiedzających. Uczestnicy wystawymogli nie tylko na żywo zobaczyć kolekcję, zetknąć się z „eksponatami” i historią broni. Mogli ją dotknąć, rozebrać i złożyć a także oddać „suchy” strzał. Wystawa cieszyła się sporym zainteresowaniem.

To kolejne przedsięwzięcie kolekcjonerskie Kolegi Zbigniewa.

IMG 2516

Kolekcjonerstwo stało się naszą pasją imisją. Chcemy aby młodzież od wczesnych lat zarażała się zbieractwem, kolekcjonerstwem, militarystyką historią wojskowości a przy okazji kształtowała postawy obywatelskie i patriotyczne. Może gdy będzie wielu kolekcjonerów, Państwo zliberalizuje prawo do posiadania broni kolekcjonerskiej a ciekawe jednostki z historią i tradycją, które odcisnęły swe piętno w rozwoju konstrukcji strzeleckich, nie będą trafiać do pieców hutniczych. Może to prawo uchwali ta młodzież, która jeśli nie zarazi się tą pasją to przynajmniej będzie ją rozumiało.

                                                                     Adam Krzyżaniak 

IMG 2519

IMG 2522

IMG 2527

IMG 2539

IMG 2534

IMG 2532