Zawody WSAR

KŻR LOK „Snajper” Poznań zwycięzcą XV Międzynarodowego
„Miting Patrol - POLSKA 2017”

W sobotę, 4 listopada br. na poligonie w Biedrusku, Wielkopolskie Stowarzyszenie Aktywnych Rezerwistów w Poznaniu, przy współudziale Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych i 14 Wojskowego Oddziału Gospodarczego w Poznaniu, zorganizowało i przeprowadziło Międzynarodowe Zawody Strzeleckie z broni wojskowej „Miting Patrol – Polska 2017.

Licznie przybyli żołnierze rezerwy oraz pasjonaci wojska reprezentujący: Czechy, Niemcy i Holandię oraz polskie jednostki wojskowe, a także uczniów klas mundurowych, organizacje strzeleckie, Służbę Więzienną i stowarzyszenia paramilitarne – łącznie 36 trzyosobowych zespołów.

Zwyciężyła z dużą przewagą, prowadząc od początku do końca zawodów,
drużyna KŻR LOK „Snajper” Poznań w składzie:

- Zbigniew Długi
- Adam Krzyżaniak
- Aleksander Janusz

Przeprowadzono następujące konkurencje:
– strzelanie z pistoletu wojskowego P-83 do tarczy 23p, z odległości 25 m, 10 strzałów,
– strzelanie z pistoletu maszynowego PM-98 do tarczy ½ 23p, z odległości 25 m, 10 strzałów,
– strzelanie z karabinka kbk AK do tarczy 23p, z odległości 100 m, 10 strzałów,
– rzut granatem treningowym F-1 do celu (okno - 7 pkt. lub drzwi - 5 pkt.), z odległości ok. 17 m, 5 rzutów.

Zwycięzcami poszczególnych klasyfikacji zostali:

1. W klasyfikacji drużynowej, ogólnej wieloboju (P-83, PM-98, kbk AK, rzut granatem):
I miejsce - KŻR LOK Snajper z Poznania - 626 pkt;
II miejsce - 34 dywizjon rakietowy OP z Bytomia - 587 pkt;
III miejsce - Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Górnictwa z Bełchatowa - 584 pkt.

2. W klasyfikacji indywidualnej, dwubój (pistolet maszynowy + karabinek wojskowy):
I miejsce - Aleksander JANUSZ, KŻR LOK Snajper z Poznania - 192 pkt;
II miejsce - Roman CZARNIAK, KŻR LOK GSW ze Słupcy - 188 pkt;
III miejsce - Michał MACIEJEWSKI, KŻR LOK GSW ze Słupcy -  186 pkt.

Link do strony internetowej Wojska Polskiego:
http://www.wojsko-polskie.pl/pl/articles/z-zycia-wojska-s/zawody-strzeleckie-l2017-11-06/#

 

161

169

Międzynarodowy Wielobój Snajper 2017

W dniach 15 - 17 września 2017 roku odbyły się zawody strzeleckie. Po raz dwudziesty - jubileuszowy, odstrzelano "Międzynarodowy Wielobój Strzelecki Żołnierzy Rezerwy Armii Państw NATO - Snajper 2017". Zorganizowanie tego przedsięwzięcia przez KŻR LOK "Snajper" Poznań, wymagało dużo pracy i starań wszystkich członków naszego Klubu, zarówno przed zawodami jak i podczas samych zmagań. 
Zgłoszonych do udziału w zawodach zostało 50, czteroosobowych drużyn, w tym 25 zagranicznych.
Zawody przebiegły sprawnie a wyniki osiągane przez zawodników były bardzo wysokie. Wszyscy uczestnicy wyjeżdżali zadowoleni z obietnicą, że za rok znowu się spotkają.
W regulaminie zawodów wykorzystano przepisy zarówno wojskowe, dotyczące strzelań z poszczególnych typów oraz rodzajów broni wojskowej i w zgodności z wojskowymi regulaminami, a także wykorzystano przepisy PZSS i ISSF. Połączenie strzelania wojskowego z regulaminem i zasadami strzelań sportowych w poszczególnych konkurencjach, dało bardzo dobry efekt końcowy. Regulamin zawodów został zatwierdzony przez Kolegium Sędziów WZSS, a same zawody zostały wpisane do kalendarza zawodów strzeleckich rozgrywanych w Wielkopolsce w 2017 roku.
Poniżej link do strony z wszystkimi wynikami z poszczególnych konkurencji w rozbiciu na wyniki zarówno drużynowe jak i indywidualne.
 
Za moim pośrednictwem Prezes Klubu Żołnierzy Rezerwy Ligi Obrony Kraju "Snajper" Poznań płk.(r.) Leszek Kędra, dziękuje wszystkim członkom naszego stowarzyszenia za pomoc w przygotowaniu, organizacji i przebiegu zawodów. Kolejny raz okazało się że dzięki zaangażowaniu i pracowitości Koleżanek i Kolegów "Snajperowców", zawody zakończyły się sukcesem zarówno organizacyjnym jak i sportowym.
 
                                                                                                                  Adam Krzyżaniak

Mistrzostwa Wielkopolski Strażaków 2016

Mistrzostwa Wielkopolski Strażaków Państwowej Straży Pożarnej
w Strzelectwie Sportowym.

W dniu 23 września 2016 roku w Grodzisku Wielkopolskim, odbyły się pierwsze Mistrzostwa Wielkopolski Strażaków Państwowej Straży Pożarnej w Strzelectwie Sportowym o Puchar Wielkopolskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP. Zawody odbyły się według regulaminu opracowanego zgodnie z przepisami PZSS oraz ISSF.

W zmaganiach brali udział funkcjonariusze w służbie czynnej reprezentujący wszystkie komendy powiatowe i miejskie z terenu województwa wielkopolskiego, oraz reprezentacja Komendy Wojewódzkiej PSP w Poznaniu. Łącznie w zawodach udział wzięło 96 wielkopolskich strażaków.

Strzelano po dziesięć strzałów z pistoletu i karabinu sportowego. Rywalizowano w czterech konkurencjach: indywidualnie w Psp i Ksp, oraz dwuboju. Suma wyników wszystkich trzech zawodników drużyny reprezentującej komendę powiatową lub miejską, dała wynik i miejsce w klasyfikacji drużynowej. Zwycięzcy oraz zajmujący drugie i trzecie miejsce otrzymali tytuły Mistrza, Wicemistrza i Drugiego Wicemistrza Wielkopolski Strażaków PSP w 2016 roku. Sędziowanie zawodów zapewniła wykwalifikowana kadra sędziów strzelectwa sportowego.

Zawody zorganizowane zostały przez Komendę Wojewódzką PSP w Poznaniu, oraz Komendę Powiatową PSP w Grodzisku Wielkopolskim przy współudziale i pomocy władz lokalnych tj. Starosty i Burmistrza Grodziska Wielkopolskiego, którzy byli także fundatorami pucharów dla zwycięzców w indywidualnych zmaganiach z pistoletu i karabinu.

Jak widać strażacy nie tylko gaszą, ale swoimi wynikami - choćby w pistolecie sportowym - rozpalają … emocje do czerwoności.

Wyniki i czołową klasyfikację przedstawiają poniższe tabele. 

Pistolet sportowy                                  

M-ce Stopień Nazwisko Imię Komenda Wynik
    1 mł. asp. Burzyński Bartosz Chodzież 94
    2 st. kpt. Wysokiński Marcin Leszno 93
    3 sekc. Antczak Jarosław Kalisz 88

Karabin sportowy             

M-ce Stopień Nazwisko Imię Komenda Wynik
    1 mł. kpt. Orchowski Jerzy Słupca 89
    2 st. ogn. Przybylski Narcyz Ostrzeszów 88
    3 mł. bryg. Mikołajczak Marek Września 88

Dwubój - indywidualnie

    M-ce Stopień Nazwisko Imię Komenda Suma
      1 mł. asp. Burzyński Bartosz Chodzież 177  
      2 st. kpt. Wysokiński Marcin Leszno 167

      3

str. Banaszak Miłosz Pleszew 166

Dwubój - drużynowo                                                            

M-ce Komenda Stopień Nazwisko Imię Suma

1

Września

mł. bryg. Mikołajczak Marek

481

st. kpt. Rzemyszkiewicz Zbigniew
st. ogn. Majchrzak Robert

2

Chodzież

st. asp. Gapiński Dominik

464

asp. Nowak Maciej
mł. asp. Burzyński Bartosz
       3         Leszno st. kpt. Wysokiński Marcin

431

kpt. Gorwa Damian
sekc. Katarzyński Szymon

 

WMS foto1

 

WMS foto3

 

WMS foto4

 

WMS foto2

Komunikat                                                     Informację sporządził: Adam Krzyżaniak

                                                                                                 Foto: Maciej Kandulski

Wystawa broni Kolegi Zbigniewa

W dniu 7 lipca 2017 roku w siedzibie firmy Press-Service Monitoring Mediów w Poznaniu przy ulicy Marcelińskiej 14, nasz klubowy kolega Zbigniew Długi zorganizował wystawę swoich zbiorów: odznaczeń - wojskowych, paramilitarnych i okolicznościowych, oraz broni - sportowej, historycznej i kolekcjonerskiej.

IMG 2518

Zaprezentowane zostały zbiory broni palnej, które w stu procentach są sprawne i ciągle pełnią funkcję do której zostały stworzone. Zbyszek opowiadał o rodzajach, budowie i rozwoju broni palnej na przestrzeni wieków, oraz zasadach bezpiecznego się niąposługiwania. Krótko omówił również przepisy strzelectwa sportowego, przepisy prawne dotyczące broni i amunicji oraz sposoby uzyskiwania pozwolenia na broń palną. Podczas wykładu i prezentacji udzielono szczegółowych i wyczerpujące odpowiedzi na liczne pytania nurtujące odwiedzających. Uczestnicy wystawymogli nie tylko na żywo zobaczyć kolekcję, zetknąć się z „eksponatami” i historią broni. Mogli ją dotknąć, rozebrać i złożyć a także oddać „suchy” strzał. Wystawa cieszyła się sporym zainteresowaniem.

To kolejne przedsięwzięcie kolekcjonerskie Kolegi Zbigniewa.

IMG 2516

Kolekcjonerstwo stało się naszą pasją imisją. Chcemy aby młodzież od wczesnych lat zarażała się zbieractwem, kolekcjonerstwem, militarystyką historią wojskowości a przy okazji kształtowała postawy obywatelskie i patriotyczne. Może gdy będzie wielu kolekcjonerów, Państwo zliberalizuje prawo do posiadania broni kolekcjonerskiej a ciekawe jednostki z historią i tradycją, które odcisnęły swe piętno w rozwoju konstrukcji strzeleckich, nie będą trafiać do pieców hutniczych. Może to prawo uchwali ta młodzież, która jeśli nie zarazi się tą pasją to przynajmniej będzie ją rozumiało.

                                                                     Adam Krzyżaniak 

IMG 2519

IMG 2522

IMG 2527

IMG 2539

IMG 2534

IMG 2532

Dodatkowe informacje